Licensed to Waverly-Shellrock High School
                                       HY-TEK's Meet Manager 3/30/2021 08:41 PM
              Girls Go-Hawk Early Bird March 30, 2021 - 3/30/2021              
                                    Waverly                                    
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Jada Williams                Mason City               13.31   2 
  2 Melody Kremer                Independence             13.76   2 
  3 Madeline Grimm               Waterloo Wes             14.21   2 
  4 Tia Waters                   Waterloo Eas             14.22   2 
  5 Sercie Gee                   Cedar Falls              14.23   1 
  6 Kaliyah Johnson              Dubuque Seni             14.25   2 
  7 Donae Rivers                 Waterloo Eas             14.32   2 
  8 Deidra Cinadr                Cedar Falls              14.65   1 
  9 Akvaira Sisk                 Waterloo Wes             14.66   1 
 10 Alexis Hoeft                 Mason City               14.68   2 
 11 Lindee Rohnee                Waverly-SR               14.70   2 
 12 Sally Gade                   Waverly-SR               14.79   1 
 13 Nicole Jacobsen              N Fayette Va             14.83   1 
 14 Marleigh Louvar              Independence             14.94   1 
 15 Lynzee West                  N Fayette Va             15.41   1 
 
Girls 200 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Nyla Norman                  Waterloo Eas             27.33   2 
  2 Carley Caughron              Waterloo Wes             28.07   2 
  3 Leah Cherry                  Waverly-SR               28.56   2 
  4 Keirsten Holmquist           Waverly-SR               28.85   2 
  5 Melody Kremer                Independence             29.41   1 
  6 Jocelyn Nichols              Waterloo Eas             29.42   2 
  7 Dakota Whitman               Independence             30.08   1 
  8 Avalon Burns                 Cedar Falls              30.57   1 
  9 Makenna Van Syoc             Mason City               30.70   1 
 10 Akvaira Sisk                 Waterloo Wes             31.37   1 
 11 Sophia Schlosser             Dubuque Seni             31.41   2 
 12 Deidra Cinadr                Cedar Falls              31.45   1 
 13 Abby Reichter                N Fayette Va             31.92   1 
 14 Jada Williams                Mason City               43.05   2 
 
Girls 400 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Alyssa Larson                Independence           1:01.76   2 
  2 Regan Griffith               N Fayette Va           1:06.76   2 
  3 Kaitlyn Miller               Dubuque Seni           1:07.68   1 
  4 Marleigh Louvar              Independence           1:09.31   2 
  5 Ramey Dahlquist              Waverly-SR             1:09.72   2 
  6 Brianna Williams             Waterloo Wes           1:10.97   1 
  7 Jaide Domatob                Waterloo Wes           1:11.97   2 
  8 Megan Anton                  Cedar Falls            1:12.84   1 
  9 Anna tenHoeve                Waverly-SR             1:13.24   1 
 10 Ashton Pfister               N Fayette Va           1:22.68   1 
 
Girls 800 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Izzy Gorton                  Dubuque Seni           2:38.14  
  2 Alyssa Larson                Independence           2:44.18  
  3 Marleigh Louvar              Independence           2:44.60  
  4 Charlotte Gettman            Waterloo Wes           2:44.92  
  5 Lucy TompkinsGaroutte        Dubuque Seni           2:52.44  
  6 Maddie Gallagher             Cedar Falls            2:55.31  
  7 Olivia Schissel              Mason City             3:02.23  
  8 Taylor Halverson             Mason City             3:03.47  
  9 Anna Becker                  Cedar Falls            3:07.67  
 10 CeCe Jerome                  Waverly-SR             3:10.33  
 11 Ali Christensen              Waverly-SR             3:11.70  
 12 Ashton Pfister               N Fayette Va           3:25.75  
 
Girls 1500 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Emma Hoins                   Waverly-SR             5:03.23  
  2 Lily Schmidt                 Dubuque Seni           5:09.67  
  3 Leah Klapatauskas            Dubuque Seni           5:26.02  
  4 Sydney Bochman               Waverly-SR             5:39.25  
  5 Marcella Sierra              Mason City             5:51.29  
  6 Audra Mulholland             Mason City             5:57.45  
  7 Ava Bilden                   N Fayette Va           6:09.79  
  8 Sutton Paulsen               Cedar Falls            6:21.89  
  9 Megan Anton                  Cedar Falls            6:31.59  
 10 Madison Tieskotter           Waterloo Wes           6:37.46  
 11 Vitctoria Knight             Waterloo Wes           6:40.55  
 12 Ashlyn Martin                Independence           7:28.68  
 
Girls 3000 Meter Run Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Izzy Gorton                  Dubuque Seni          11:05.95  
  2 Anna Becker                  Cedar Falls           13:11.68  
  3 Ali Christensen              Waverly-SR            13:22.49  
  4 Madison Tieskotter           Waterloo Wes          13:59.67  
  5 Vitctoria Knight             Waterloo Wes          14:00.87  
 -- Julia Kilgore                Dubuque Seni         X13:17.60  
 -- Paige Koehn                  Cedar Falls          X16:42.46  
 
Girls 100 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Reagan Dahlquist             Waverly-SR               18.09   2 
  2 Tara Backhaus                Mason City               18.78   2 
  3 Laura Hepworth               Waterloo Wes             18.84   1 
  4 Katelyn Thompson             Cedar Falls              18.98   2 
  5 Mariah Clay                  Dubuque Seni             19.21   2 
  6 Emma Ney                     N Fayette Va             19.74   2 
  7 Alison Trimble               Independence             19.82   1 
  8 Ali Edmonds                  Dubuque Seni             19.94   1 
  9 Lizzie Quintero              Mason City               20.05   1 
 10 Lauren Waskow                Cedar Falls              20.68   2 
 11 Emma Seward                  Waverly-SR               21.27   1 
 12 Keely Krambeer               N Fayette Va             21.64   2 
 13 Amanda Didovic               Waterloo Wes             22.76   1 
 14 Sydney Schwartz              Independence             22.87   1 
 
Girls 400 Meter Hurdles Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Regan Griffith               N Fayette Va           1:14.50  
  2 Reagan Dahlquist             Waverly-SR             1:17.08  
  3 Alyssa Bohr                  N Fayette Va           1:17.34  
  4 Alison Trimble               Independence           1:23.49  
 
Girls 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Waterloo East High S  'A'                             53.10  
     1) Donae Rivers                    2) Valiegha Wright                
     3) Jocelyn Nichols                 4) Nyla Norman                    
  2 Waterloo West  'A'                                    53.99  
     1) Keeajah Scott                   2) Madeline Grimm                 
     3) Taneesa Martin                  4) Sahara Williams                
  3 Waverly-SR  'A'                                       55.34  
     1) Sarah Hemer                     2) Ava Folkerts                   
     3) Izzy Thier                      4) Mattie Janssen                 
  4 Dubuque Senior  'A'                                   55.47  
     1) Kaliyah Johnson                 2) Lucie Lamb                     
     3) Julia Howes                     4) Aliyah Johnson                 
  5 Cedar Falls  'A'                                      58.62  
     1) Sophia Mason                    2) Natasia Johnson                
     3) Sercie Gee                      4) Deidra Cinadr                  
  6 Mason City  'A'                                       58.77  
     1) Rosa Monarch                    2) Ariel Lee                      
     3) Alexis Hoeft                    4) Jada Williams                  
  7 N Fayette Valley  'A'                                 59.01  
     1) Emma Ney                        2) Abby Reichter                  
     3) Nicole Jacobsen                 4) Lynzee West                    
  8 Independence  'A'                                   1:02.33  
     1) Allison Kleve                   2) Mackenzie Christian            
     3) Karsyn Nichols                  4) Brooke Beatty                  
 
Girls 4x100 Meter Relay Thrower's Re Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Mason City  'A'                                     1:02.50  
     1) Jaelyn Falls                    2) Destiny Kinyaiya               
     3) Adyson Evans                    4) Claire Reidel                  
  2 Waverly-SR  'A'                                     1:03.80  
     1) Courtney Strauser               2) Delaney DeBower                
     3) Maddy Bechtel                   4) Lauren Seegers                 
  3 Waterloo West  'A'                                  1:06.34  
     1) Jaelyn Martin                   2) Jovanti Chestnut-Rucker        
     3) Ruby Chris                      4) Sierra Burt                    
  4 Dubuque Senior  'A'                                 1:06.69  
     1) Natalie Pritny                  2) Alyssa Ernst                   
     3) Breen Duffy                     4) Jayden Steuer                  
 
Girls 4x200 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Waterloo East High S  'A'                           1:54.78  
     1) Jocelyn Nichols                 2) Valiegha Wright                
     3) Miah Norman                     4) Nyla Norman                    
  2 Waterloo West  'A'                                  1:57.03  
     1) Keeajah Scott                   2) Alexa Zanders                  
     3) Taneesa Martin                  4) Sahara Williams                
  3 N Fayette Valley  'A'                               2:00.05  
     1) Abby Reichter                   2) Nicole Jacobsen                
     3) Justine Cowley                  4) Alyssa Bohr                    
  4 Mason City  'A'                                     2:00.95  
     1) Rosa Monarch                    2) Ellea Lewerke                  
     3) Alexis Hoeft                    4) Ariel Lee                      
  5 Dubuque Senior  'A'                                 2:01.11  
     1) Jayda Gooch                     2) Emma Ward                      
     3) Kenya Sutton                    4) Aliyah Johnson                 
  6 Cedar Falls  'A'                                    2:03.17  
     1) Natasia Johnson                 2) Sercie Gee                     
     3) Avalon Burns                    4) Lindsey Stabenow               
  7 Independence  'A'                                   2:07.60  
     1) Dakota Whitman                  2) Karsyn Nichols                 
     3) Mackenzie Christian             4) Allison Kleve                  
  8 Waverly-SR  'A'                                     2:08.51  
     1) Vanessa Rand                    2) Faith Schulze                  
     3) Emma Heying                     4) Zoe Blanchette                 
 
Girls 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Independence  'A'                                   4:27.37  
     1) Alyssa Larson                   2) Dakota Whitman                 
     3) Melody Kremer                   4) Marleigh Louvar                
  2 Waverly-SR  'A'                                     4:31.80  
     1) Leah Cherry                     2) Marley Hagarty                 
     3) Ramey Dahlquist                 4) Keirsten Holmquist             
  3 Waterloo West  'A'                                  4:33.25  
     1) Carley Caughron                 2) Jaide Domatob                  
     3) Alexa Zanders                   4) Brianna Williams               
  4 N Fayette Valley  'A'                               4:39.37  
     1) Regan Griffith                  2) Justine Cowley                 
     3) Emma Ney                        4) Alyssa Bohr                    
  5 Dubuque Senior  'A'                                 4:39.91  
     1) Jayda Gooch                     2) Emma Ward                      
     3) Lucia Nelson                    4) Kaitlyn Miller                 
  6 Cedar Falls  'A'                                    4:49.72  
     1) Avalon Burns                    2) Lainey Schreiber               
     3) Maddie Gallagher                4) Lindsey Stabenow               
  7 Mason City  'A'                                     4:50.33  
     1) Brycelyn Hanson                 2) Madisyn Heller                 
     3) Briel Jones                     4) Makenna Van Syoc               
 
Girls 4x800 Meter Relay Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Dubuque Senior  'A'                                10:34.77  
     1) Gerogia Harms                   2) Leah Klapatauskas              
     3) Kaitlyn Miller                  4) Lily Schmidt                   
  2 Waverly-SR  'A'                                    11:03.94  
     1) Sydney Bochman                  2) CeCe Jerome                    
     3) Ramey Dahlquist                 4) Emma Hoins                     
  3 Mason City  'A'                                    11:16.18  
     1) Brycelyn Hanson                 2) Marcella Sierra                
     3) Aspen Cole                      4) Audra Mulholland               
  4 Cedar Falls  'A'                                   12:19.66  
     1) Maddie Gallagher                2) Claire Switzer                 
     3) Sutton Paulsen                  4) Katie Butler                   
  5 Waterloo West  'A'                                 14:26.52  
     1) Lydia Iliff                     2) Karli Hogle                    
     3) Alexa Decker                    4) Belle Williams                 
 -- N Fayette Valley  'A'                             X11:46.68  
 -- Dubuque Senior  'B'                               X13:14.99  
 
Girls 800 Sprint Medley Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Independence  'A'                                   2:00.54  
     1) Melody Kremer                   2) Karsyn Nichols                 
     3) Dakota Whitman                  4) Alyssa Larson                  
  2 Waterloo East High S  'A'                           2:02.18  
     1) Jocelyn Nichols                 2) Valiegha Wright                
     3) Neveah Jones                    4) Miah Norman                    
  3 Waverly-SR  'A'                                     2:03.32  
     1) Sarah Hemer                     2) Izzy Thier                     
     3) Mattie Janssen                  4) Keirsten Holmquist             
  4 Waterloo West  'A'                                  2:03.38  
     1) Keeajah Scott                   2) Alexa Zanders                  
     3) Taneesa Martin                  4) Charlotte Gettman              
  5 N Fayette Valley  'A'                               2:04.91  
     1) Alyssa Bohr                     2) Emma Ney                       
     3) Justine Cowley                  4) Regan Griffith                 
  6 Dubuque Senior  'A'                                 2:11.17  
     1) Aliyah Johnson                  2) Carly Hefel                    
     3) Ali Edmonds                     4) Kenya Sutton                   
  7 Cedar Falls  'A'                                    2:12.30  
     1) Sophia Mason                    2) Zoey Carbiener                 
     3) Lily Ganfield                   4) Lindsey Stabenow               
  8 Mason City  'A'                                     2:12.76  
     1) Lizzie Quintero                 2) Tara Backhaus                  
     3) Madisyn Heller                  4) Olivia Schissel                
 
Girls Distance Medley Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Waverly-SR  'A'                                     4:55.64  
     1) Mattie Janssen                  2) Ava Folkerts                   
     3) Marley Hagarty                  4) Leah Cherry                    
  2 Dubuque Senior  'A'                                 5:08.72  
     1) Zoee Moore                      2) Molly Gilligan                 
     3) Mariah Clay                     4) Gerogia Harms                  
  3 Cedar Falls  'A'                                    5:09.32  
     1) Sophia Mason                    2) Zoey Carbiener                 
     3) Lily Ganfield                   4) Lainey Schreiber               
  4 Independence  'A'                                   5:43.01  
     1) Sydney Schwartz                 2) Karsyn Nichols                 
     3) Bella Ressler                   4) Emma Havlovick                 
 
Girls 4x100 Meter Shuttle Hurdle Varsity
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Mason City  'A'                                     1:17.63   2 
     1) Ariel Lee                       2) Gwen Fiser                     
     3) Ellea Lewerke                   4) Rosa Monarch                   
  2 Independence  'A'                                   1:21.94   1 
     1) Sydney Schwartz                 2) Alison Trimble                 
     3) Mackenzie Christian             4) Natalie Doyle                  
  3 Cedar Falls  'A'                                    1:22.56   1 
     1) Katelyn Thompson                2) Lauren Ferguson                
     3) Sydney Homewood                 4) Lauren Waskow                  
  4 Waverly-SR  'A'                                     1:26.20   2 
     1) Miranda Janssen                 2) Lilly Betts                    
     3) Xylodia Miller                  4) Emma Seward                    
  5 Waterloo West  'A'                                  1:28.98   1 
     1) Laura Hepworth                  2) Amanda Didovic                 
     3) Savanah Peyton                  4) Bethany Brocco                 
  6 N Fayette Valley  'A'                               1:31.58   2 
     1) Keely Krambeer                  2) Ashton Pfister                 
     3) Olivia O'Hare                   4) Julianna Muxin                 
 
Girls High Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Reagan Dahlquist             Waverly-SR             5-05.00  
  2 Lucie Lamb                   Dubuque Seni           4-10.00  
  3 Lilyanna Ganfield            Cedar Falls            4-04.00  
  4 Francesca Richter            Dubuque Seni           4-04.00  
  5 Mackenzie Christian          Independence           4-02.00  
  6 Lauren Ferguson              Cedar Falls            4-02.00  
 -- Megan Tobin                  Mason City                  NH  
 -- Emma Havlovick               Independence                NH  
 
Girls Long Jump Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Justine Cowley               N Fayette Va          15-07.50  
  2 Neveah Jones                 Waterloo Eas          15-00.50  
  3 Nyla Norman                  Waterloo Eas          14-09.75  
  4 Allison Kleve                Independence          14-03.25  
  5 Natasia Johnson              Cedar Falls           13-09.50  
  6 Nicole Jacobsen              N Fayette Va          13-08.25  
  7 Anna tenHoeve                Waverly-SR            13-04.00  
  8 Deidra Cinadr                Cedar Falls           13-02.00  
  9 Elise Gatto                  Dubuque Seni          12-08.75  
 10 Xylodia Miller               Waverly-SR            12-06.75  
 
Girls Shot Put Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Abby Boehm                   N Fayette Va          37-07.00  
  2 Breanna Baumler              N Fayette Va          34-00.00  
  3 Ruby Chris                   Waterloo Wes          33-09.50  
  4 Delaney DeBower              Waverly-SR            33-04.50  
  5 Natalie See                  Waterloo Eas          32-01.00  
  6 Breen Duffy                  Dubuque Seni          30-06.00  
  7 Ellie Booth                  Waverly-SR            30-04.00  
  8 Alyssa Ernst                 Dubuque Seni          30-01.50  
  9 Sierra Burt                  Waterloo Wes          28-06.00  
 10 Maggie Albert                Independence          28-03.00  
 11 Rachel Eddy                  Independence          26-11.00  
 12 Jaelyn Falls                 Mason City            26-06.00  
 13 Adyson Evans                 Mason City            23-05.00  
 14 Kylie Buchholz               Cedar Falls           21-08.50  
 15 Kaydence Turner              Cedar Falls           19-04.00  
 
Girls Discus Throw Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Abby Boehm                   N Fayette Va            111-02  
  2 Breanna Baumler              N Fayette Va             88-02  
  3 Rachel Eddy                  Independence             77-03  
  4 Lauren Troutman              Independence             76-02  
  5 Jaelyn Falls                 Mason City               71-09  
  6 Delaney DeBower              Waverly-SR               65-02  
  7 Breen Duffy                  Dubuque Seni             64-10  
  8 Alyssa Ernst                 Dubuque Seni             62-10  
  9 Natalie See                  Waterloo Eas             62-05  
 10 Kylie Buchholz               Cedar Falls              59-08  
 11 Kaydence Turner              Cedar Falls              57-04  
 12 Jaelyn Martin                Waterloo Wes             53-08  
 13 Madelyn Wilson               Waterloo Wes             53-04  
 14 Claire Reidel                Mason City               50-03  
 15 Ellie Booth                  Waverly-SR               49-09  
 
Girls 100 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jaleah Jones                 Waterloo Eas             14.51   2 
  2 Eliza Hitlan                 Cedar Falls              15.42   1 
  3 McKenna Sprole               Waverly-SR               15.43   2 
  4 Brooke Beatty                Independence             15.80   2 
  5 Kamina Munson                Mason City               16.12   2 
  6 Jersey Bogardus              Waterloo Wes             16.22   2 
  7 Maddy Stoakes                Cedar Falls              16.38   1 
  8 Maddelin Maire               N Fayette Va             16.69   1 
  9 Madison McClelland           Waterloo Wes             17.21   1 
 10 Mikayla Renchin              Mason City               17.27   2 
 11 Jordan Schmidt               Waverly-SR               17.35   2 
 12 Dakota Leadley               Waterloo Eas             17.64   1 
 13 Maddie Toulouse              Independence             17.84   1 
 
Girls 200 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Megan Tobin                  Mason City               29.47   2 
  2 Allison Kleve                Independence             30.28   2 
  3 Ava Folkerts                 Waverly-SR               30.52   2 
  4 Denia Willingham             Waterloo Eas             30.88   2 
  5 Sawyar Heidemann             Waverly-SR               32.29   2 
  6 Sequoia Williams             Waterloo Eas             32.65   2 
  7 Eliza Hitlan                 Cedar Falls              32.87   1 
  8 Jaelyn Martin                Waterloo Wes             33.92   1 
  9 Brooke Beatty                Independence             34.17   1 
 10 Emma Musser                  Dubuque Seni             34.59   1 
 11 Kasey Van Syoc               Mason City               35.12   2 
 12 Maddy Stoakes                Cedar Falls              36.38   1 
 13 Tiani Oliver                 Waterloo Wes             39.52   1 
 -- Maeley Nefzger               N Fayette Va                DQ   2 
 
Girls 400 Meter Dash Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lindee Rohnee                Waverly-SR             1:13.21  
  2 Jaleah Jones                 Waterloo Eas           1:18.41  
  3 Ava Cain                     Independence           1:22.73  
  4 London Montgomery            Dubuque Seni           1:22.75  
  5 Ashlyn Martin                Independence           1:22.96  
  6 Allison Cook                 Dubuque Seni           1:26.66  
  7 Mady Ney                     N Fayette Va           1:37.06  
 
Girls 800 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Cali Rampton                 Dubuque Seni           3:05.12  
  2 Bella Ressler                Independence           3:05.70  
  3 Maggie Sullivan              Dubuque Seni           3:06.61  
  4 Emma Rickers                 Mason City             3:07.26  
  5 Alexa Decker                 Waterloo Wes           3:08.41  
  6 Jessica Francis              N Fayette Va           3:10.17  
  7 Belle Williams               Waterloo Wes           3:10.25  
  8 Claire Switzer               Cedar Falls            3:12.35  
  9 Emma Schellhorn              Waterloo Eas           3:17.21  
 10 Ellie Reznicek               Waverly-SR             3:18.65  
 11 Grace Feldman                N Fayette Va           3:18.68  
 12 Mya Johnson                  Waterloo Eas           3:19.54  
 13 Maddie Toulouse              Independence           3:46.94  
 14 Paige Koehn                  Cedar Falls            4:12.72  
 
Girls 1500 Meter Run Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Aspen Cole                   Mason City             5:55.24  
  2 Elyza Hoffman                Dubuque Seni           5:58.50  
  3 Evelyn Jenkins               Dubuque Seni           6:15.35  
  4 Lily Krapfl                  Dubuque Seni          x6:24.61  
  5 Laura Nemmers                Dubuque Seni          x6:27.51  
  6 Ella Donovan                 Dubuque Seni          x6:29.27  
  7 Jaide Bittinger              Waverly-SR             6:32.09  
  8 Katie Butler                 Cedar Falls            6:43.31  
  9 Jenna Keller                 Waverly-SR             7:08.94  
 10 Peyton Lamers                Mason City             7:19.92  
 11 Ellie Reznicek               Waverly-SR            x7:20.22  
 12 Lydia Iliff                  Waterloo Wes           7:21.80  
 13 Mady Ney                     N Fayette Va           7:22.57  
 14 Emma Schellhorn              Waterloo Eas           7:24.95  
 15 Mya Johnson                  Waterloo Eas           7:33.51  
 16 Kyleigh James                Mason City            x7:45.75  
 
Girls 100 Meter Hurdles Junior Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Lauren Ferguson              Cedar Falls              18.48   2 
  2 Sophia Bell                  Waterloo Wes             20.34   1 
  3 Natalie Doyle                Independence             20.47   2 
  4 Sydney Homewood              Cedar Falls              21.13   1 
  5 Lilly Betts                  Waverly-SR               21.49   2 
  6 Gwen Fiser                   Mason City               22.48   2 
  7 Julianna Muxin               N Fayette Va             23.36   1 
  8 Miranda Janssen              Waverly-SR               26.35   2 
 
Girls 4x100 Meter Relay Junior Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Mason City  'A'                                       58.76  
     1) Kylie Trappe                    2) Megan Tobin                    
     3) Layla Phillips                  4) Averi Peterson                 
  2 Cedar Falls  'A'                                      59.53  
     1) Katelyn Thompson                2) Ruthie Hulton                  
     3) Jenene Fluhr                    4) Gillian McRae                  
  3 Waterloo East High S  'A'                             59.60  
     1) Karsyn Miller                   2) Brooklyn Martin                
     3) Kyleigh Hey                     4) Denia Willingham               
  4 Dubuque Senior  'A'                                 1:00.04  
     1) Calla Blaine                    2) Elise Gatto                    
     3) Sophia Schlosser                4) Ellie Huinker                  
  5 Waverly-SR  'A'                                     1:02.58  
     1) McKenna Sprole                  2) Jordan Schmidt                 
     3) Abby Elsamiller                 4) Camryn Buseman                 
  6 N Fayette Valley  'A'                               1:03.22  
     1) Rachel Everman                  2) Julianna Muxin                 
     3) Leslie Graves                   4) Jessica Francis                
  7 Waterloo West  'A'                                  1:03.32  
     1) Delanie Kresser                 2) Karis Burch                    
     3) Melisa Buljubasic               4) Samantha Elliott               
 
Girls 4x200 Meter Relay Junior Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Waverly-SR  'A'                                     2:04.97  
     1) Sally Gade                      2) Paige Hendricks                
     3) Ashlynn Golly                   4) Lucy Korth                     
  2 Dubuque Senior  'A'                                 2:07.38  
     1) Calla Blaine                    2) Matiana Edmonds                
     3) Ellie Huinker                   4) Oivia Brimeyer                 
  3 Mason City  'A'                                     2:07.67  
     1) Kylie Trappe                    2) Layla Phillips                 
     3) Briel Jones                     4) Averi Peterson                 
  4 Waterloo East High S  'A'                           2:08.99  
     1) Sequoia Williams                2) Tia Waters                     
     3) Denia Willingham                4) Brooklyn Martin                
 -- Cedar Falls  'A'                                         DQ  
     1) Emma Frohling                   2) Baylee Lehmann                 
     3) Jenene Fluhr                    4) Gillian McRae                  
 -- N Fayette Valley  'A'                                    DQ  
     1) Olivia O'Hare                   2) Leslie Graves                  
     3) Maddelin Maire                  4) Maeley Nefzger                 
 
Girls 4x400 Meter Relay Junior Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Dubuque Senior  'A'                                 4:57.74  
     1) Zoee Moore                      2) Francesca Richter              
     3) Ella Gunn                       4) Clara Wagner                   
  2 Cedar Falls  'A'                                    5:03.32  
     1) Lauren Waskow                   2) Sydney Homewood                
     3) Jaden Swarts                    4) Baylee Lehmann                 
  3 Waverly-SR  'A'                                     5:06.97  
     1) Sawyar Heidemann                2) Vanessa Rand                   
     3) Lucy Korth                      4) Zoe Blanchette                 
  4 Waterloo West  'A'                                  5:13.14  
     1) Laura Hepworth                  2) Savanah Peyton                 
     3) Alexa Decker                    4) Belle Williams                 
  5 Mason City  'A'                                     5:17.00  
     1) Kylie Trappe                    2) Gwen Fiser                     
     3) Emma Rickers                    4) Taylor Halverson               
 
Girls 800 Sprint Medley Junior Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Dubuque Senior  'A'                                 2:13.21  
     1) Matiana Edmonds                 2) Oivia Brimeyer                 
     3) Emma Ward                       4) Sophia Schlosser               
  2 Waterloo East High S  'A'                           2:16.67  
     1) Jaleah Jones                    2) Layla Dilley                   
     3) Brooklyn Martin                 4) Donae Rivers                   
  3 Waverly-SR  'A'                                     2:18.43  
     1) Juliana Barthalow               2) Abby Elsamiller                
     3) Emma Heying                     4) Anna tenHoeve                  
  4 Mason City  'A'                                     2:18.78  
     1) Kasey Van Syoc                  2) Brooklyn Arndt                 
     3) Averi Peterson                  4) Layla Phillips                 
  5 Cedar Falls  'A'                                    2:19.87  
     1) Eonna Barnes                    2) Zoe Grzybek                    
     3) Barbara Bekavac                 4) Megan Anton                    
 
Girls Distance Medley Junior Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Cedar Falls  'A'                                    5:10.75  
     1) Eonna Barnes                    2) Zoe Grzybek                    
     3) Barbara Bekavac                 4) Jaden Swarts                   
  2 Waterloo East High S  'A'                           5:12.65  
     1) Denia Willingham                2) Tia Waters                     
     3) Ellasa Horton                   4) Mya Johnson                    
  3 Dubuque Senior  'A'                                 5:19.38  
     1) Francesca Richter               2) Elise Gatto                    
     3) Ella Gunn                       4) Clara Wagner                   
  4 Waverly-SR  'A'                                     5:31.78  
     1) Sawyar Heidemann                2) Juliana Barthalow              
     3) Jenna Keller                    4) Jaide Bittinger                
  5 N Fayette Valley  'A'                               5:39.00  
     1) Rachel Everman                  2) Leslie Graves                  
     3) Grace Feldman                   4) Ava Bilden                     
  6 Mason City  'A'                                     5:51.31  
     1) Piper Pals                      2) Mikayla Renchin                
     3) Ava Riordan                     4) Peyton Lamers                  
 
Girls 4x100 Meter Shuttle Hurdle Junior Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Waverly-SR  'A'                                     1:30.54  
     1) Camryn Buseman                  2) Paige Hendricks                
     3) Ashlynn Golly                   4) Kiara Djoumessi                
 -- Waterloo West  'A'                                      DNF  
     1) Sophia Bell                     2) Karis Burch                    
     3) Samantha Elliott                4) Delanie Kresser                
 
Girls Long Jump Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lindee Rohnee                Waverly-SR            13-10.25  
  2 Emma Musser                  Dubuque Seni          13-06.00  
  3 Ashlynn Golly                Waverly-SR            13-04.50  
  4 Jenene Fluhr                 Cedar Falls           13-04.25  
  5 Sercie Gee                   Cedar Falls           13-01.25  
  6 Lucy Korth                   Waverly-SR           x12-10.25  
  7 Miranda Janssen              Waverly-SR           x11-08.00  
  8 Jaide Bittinger              Waverly-SR           x11-06.00  
  9 Juliana Barthalow            Waverly-SR           x10-04.75  
 10 Ruthie Hulton                Cedar Falls          x10-02.25  
 11 Ellie Reznicek               Waverly-SR           x10-01.50  
 -- Camryn Buseman               Waverly-SR                  ND  
 
Girls Shot Put Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jayden Steuer                Dubuque Seni          29-05.00  
  2 Olivia Kleppe                N Fayette Va          28-02.00  
  3 Jovanti Chestnut-Rucker      Waterloo Wes          26-07.00  
  4 Maddy Bechtel                Waverly-SR            25-08.00  
  5 Makayla Kinder               Cedar Falls           24-11.00  
  6 Lauren Seegers               Waverly-SR            24-10.00  
  7 Maezi Gregory                Cedar Falls           24-06.00  
  8 Megan Maki                   Independence          23-06.00  
  9 Delany Noel                  Dubuque Seni          23-04.00  
 10 Natalie Pritny               Dubuque Seni         x23-02.00  
 11 Ali Sisler                   Dubuque Seni         x22-05.00  
 12 Madelyn Wilson               Waterloo Wes          22-00.00  
 13 Courtney Strauser            Waverly-SR           x21-09.00  
 14 Kiara Smith                  Cedar Falls          x21-08.00  
 15 Athena Luken                 Dubuque Seni         x21-06.00  
 16 Dentaysia Austin             Waterloo Wes         x21-02.00  
 17 Ashley Weinburgh             Mason City            19-10.00  
 18 Jaelyn Martin                Waterloo Wes         x19-07.00  
 19 Faith Starrett               N Fayette Va          19-05.00  
 19 Estelle Johnson              Waverly-SR           x19-05.00  
 21 Brooklyn Smith               N Fayette Va         x19-00.00  
 22 Paige Grainger               Cedar Falls          x18-11.00  
 23 Izabella Minde               Mason City            18-10.00  
 24 Destiny Kinyaiya             Mason City           x18-07.00  
 25 Mandi Warren                 Cedar Falls          x18-06.00  
 26 Emma Dunn                    Cedar Falls          x17-06.00  
 27 Adaysia Jones                Waterloo Wes         x16-04.00  
 28 Alejandra Ysquiredo          Dubuque Seni         x15-11.00  
 29 Abby Forsyth                 Cedar Falls          x15-06.00  
 -- Destiny McCormick            Cedar Falls                 ND  
 -- Lily Shreve                  N Fayette Va                ND  
 
Girls Discus Throw Junior Varsity
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brooklyn Smith               N Fayette Va             65-01  
  2 Jayden Steuer                Dubuque Seni             61-09  
  3 Megan Maki                   Independence             59-01  
  4 Natalie Pritny               Dubuque Seni             58-09  
  5 Ali Sisler                   Dubuque Seni            x58-08  
  6 Lauren Seegers               Waverly-SR               54-11  
  7 Courtney Strauser            Waverly-SR               54-08  
  8 Athena Luken                 Dubuque Seni            x53-08  
  9 Adyson Evans                 Mason City               52-11  
 10 Kiara Smith                  Cedar Falls              51-08  
 11 Paige Grainger               Cedar Falls              51-01  
 12 Delany Noel                  Dubuque Seni            x50-03  
 13 Maddy Bechtel                Waverly-SR              x49-06  
 14 Maezi Gregory                Cedar Falls             x48-08  
 15 Emma Dunn                    Cedar Falls             x48-03  
 16 Dentaysia Austin             Waterloo Wes             47-06  
 17 Jovanti Chestnut-Rucker      Waterloo Wes             47-02  
 18 Abby Forsyth                 Cedar Falls             x45-02  
 19 Faith Starrett               N Fayette Va             45-01  
 20 Ashley Weinburgh             Mason City               44-00  
 21 Olivia Kleppe                N Fayette Va            x43-09  
 22 Makayla Kinder               Cedar Falls             x43-05  
 23 Destiny Kinyaiya             Mason City              x40-02  
 24 Mandi Warren                 Cedar Falls             x39-07  
 25 Adaysia Jones                Waterloo Wes            x38-08  
 26 Izabella Minde               Mason City              x33-09  
 27 Alejandra Ysquiredo          Dubuque Seni            x33-03  
 -- Destiny McCormick            Cedar Falls                 ND  
 -- Estelle Johnson              Waverly-SR                  ND  
 
              Women - Varsity - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Waverly-SR                 111        2) Independence               95   
    3) Dubuque Senior              93        4) N Fayette Valley           91   
    5) Waterloo West               72        6) Waterloo East High S       62   
    7) Cedar Falls                 52        8) Mason City                 50